Kwiaty w podziękowaniu za dobro można wręczyć każdemu

 

Czasami w życiu ludzi zdarzają się wydarzenia, które skutkują naturalnym pragnieniem wyrażenia szczerej wdzięczności za wsparcie w trudnym momencie, pomocy, trosce lub uwadze. Jednym z najlepszych sposobów wyrażania wdzięczności są kwiaty w całej okazałości i różnorodności. Taki prezent sprawi, że człowiek będzie się uśmiechał, ale najważniejsze jest, aby nauczyć się, że przy jego udziale czyjeś życie znowu nabrało barw.

Kwiaty w podziękowaniu za wyrządzone dobro są uniwersalnym darem dla bliskich, przyjaciół, kolegów, znajomych i nieznajomych. Jednak nie wszyscy wiedzą, że podarowanie takiego bukietu również podlega pewnym zasadom, a kwiaciarnie zalecają przestrzeganie tej etykiety. Uważają, że, niepożądane jest, aby człowiek dawał fantazyjne bukiety w podziękowaniu, według nich lepiej unikać różnobarwnych lub różowych odcieni i trzymać się monotonii. Kobieta może otrzymywać róże, chryzantemy, irysy, a także kompozycje kwiatowe. Ale czy etykieta jest taka ważna, dla wielu ludzi liczą się zupełnie inne wartości

Pewien polski poeta napisał „okazywanie wdzięczności jest miarą naszego człowieczeństwa”. Można również stwierdzić, że jest sztuką, którą trzeba posiąść, ponieważ nie każdy potrafi ją okazywać i odbierać. Czy jest taki człowiek, który by nie czuł, choć raz wdzięczności, w stosunku do innych, czy sam nie był za coś, komuś wdzięczny, przecież wdzięczność jest najpiękniejszą formą szczęścia.

Nauczyciele są osobami, którym często są wręczane kwiaty w podziękowaniu za opiekę, cierpliwość, troskę i przekazanie wiedzy. Uczniowie w Dniu Nauczyciela czy na koniec roku szkolnego wręczają im bukiety kwiatów lub po prostu jeden kwiat na długiej łodydze.

Jakie kwiaty preferują nauczyciele?

Nauczyciele, są zadowoleni z każdej okazanej im wdzięczności. W rzeczywistości tak właśnie jest, nie potrzebują oni 25 bukiecików w zależności od liczby uczniów w klasie. Większość kwiatów zostaje na noc w klasie, a następnie zostaje wyrzucona.

Na liście najbardziej ulubionych i pożądanych kwiatów są orchidee, róże, gerbery i lilie. Chociaż wielu nauczycieli twierdzi, że nie chodzi o same kwiaty, ale o projekt. Stąd wniosek, że można dać nawet nagietki, ale zrobić to ładnie. Jeśli nie zna się umiejętności projektowania kwiatowego, lepiej skonsultować się ze specjalistą.

Obecnie coraz popularniejsze staje się zamawianie kwiatów przez Internet, dzieje się tak, dlatego, że ludzie mają mało wolnego czasu a oferta kwiaciarni internetowych jest bogata. Pragnąc, więc zakupić kompozycję kwiatową w podziękowaniu dla nauczyciela można zrobić to online.

Czy można kwiatami wyrazić wdzięczność sąsiadom?

Jak wiadomo sąsiedzi często zasługują na słowa podziękowania, bo to do nich biegnie się zawsze, gdy wydarzy się coś nieprzewidzianego jak np. nagła awaria. Nikt tak nie zadba o bezpieczeństwo mieszkania i podlewanie kwiatów, gdy chce się wyjechać na urlop. Tak, więc jak najbardziej można podarować uczynnym sąsiadom kwiaty w podziękowaniu za opiekę nad mieniem, roślinami, a potem wspólnie wypić aromatyczną kawę lub herbatę. Gatunek kwiatów i wielkość bukietu nie ma znaczenia liczy się gest i życzliwość.

No to cyk! opublikowano dnia 2018-2-9 Kategoria: Kwiaty